MČR družstev mladších žáků

O víkendu 11.6.-13.6 se konalo v Praze v krásném prostředí Hotelu Don Giovanni konalo MČR družstev mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo 28 družstev a jako první nasazený tým byl překvapivě Desko Liberec. Nasazení ovšem neodpovídalo realitě, protože průměrné ELO výrazně zvyšoval Vašík Finěk a jak víme, jeden hráč zápas družstev nevyhrává. Cílem tedy určitě nebylo hrát o medaile, ale dobře si zahrát a pokusit se umístit někde ve středu tabulky.

Komentář z průběhu MČR napsal vedoucí výpravy Přemek Bělaška.

První dvě utkání se hrály v pátek ještě bez Vašíka Fiňka a hráčům se vůbec nepovedly, byly z toho dvě porážky 2:4, proti ŠK Lípa a proti ŠK Teplice a po dvou kolech úplně poslední místo v tabulce.

V sobotu se k týmu připojil Vašík Finěk a v třetím kole se podařilo odlepit ode dna tabulky po výhře s Železnými Horami 4:2. Pak ovšem následovaly opět dvě porážky, 1,5:4,5 proti Kobylisům a dokonce 1:5 s Plzní, čili po 5 kolech měl tým pouhé 3 body a 25.místo v tabulce. Obrat nastal v šestém a sedmém kole po vítězství 5:1 nad Světlou a 4:2 se Starým Městem B.

V neděli následovala remíza 3:3 s Říčany a v posledním kole vítězství 4:2 nad Táborem. Celkově 13 bodů, 15 místo – těsně za první půlkou. V posledních 4 kolech se tedy podařilo získat 10 bodů a posunout se o 10 míst výše, takže celkový výsledek není nakonec až tak špatný.

Z hráčů splnil předpoklady jen Vašík Finěk 7/7, nikdo ze soupeřů ho příliš neprověřil. Ostatní hráči hráli většinou pod svoje možnosti – Václav Bělaška 2,5/7, Adam Bělaška 4,5/8 – oba měli hodně špatný začátek, v sobotu už se trochu rozehráli. Dále Ondřej Maršík 4/7, Vítek Ausperger 4/7, Barbora Floriánová 4,5/9 – střídali povedené i nepovedené momenty, a nakonec nejmenší Vilém Šilhán 0/9 – sbíral teprve zkušenosti a bylo to pro něho hodně těžké. Nicméně nesl to statečně a nenechal se porážkami odradit.

Mimošachový program jsme si udělali také bohatý – v pátek večer návštěva žižkovského vysílače, v sobotu prohlídka památníku na Vítkově a v neděli procházka na Vyšehradě.

Účast na Mistrovství ČR družstev mladších žáků byla podpořena z projektu z rozpočtu Libereckého kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *